Mivel a múlt hónapban hozott döntés nem vitt konkrét eredményekhez a melegvíz-probléma megoldásában, a Marosvásárhelyi Tanácsnak ezúttal más módszert kell találnia a krízishelyzet orvoslására.
A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal képviselői szerint, a jelenlegi álláspont a következő: a tanintézmények környékén lévő kazánházakat működtesse az önkormányzat, a többi hőközpontot pedig a Locativ SA vegye át. Azon kazánházak esetében, ahol a lakók több mint fele már levált a távfűtési rendszerről, teljesen felhagynak a hőszolgáltatással.
A fenti javaslatot Claudiu Maior és Csegzi Sándor polgármesteri tanácsadók tették, erről végső döntés azonban a helyi tanácsosok hoznak majd, a következő tanácsülésen, amelyet pénteken, augusztus 3-án tartanak majd a Polgármesteri Hivatal épületében.
A két tanácsadó azt is megjegyezte, azok a lakók, akik amiatt kényszerülnek egyéni hőközpont beszerelésére, mivel a fogyasztók többsége idő közben levált a távfűtési rendszerről, 1500 lejes anyagi támogatásban részesülnek az önkormányzat részéről – abban az esetben, ha az egy főre eső egyhavi jövedelmük nem haladja meg a 697 lejt.
Csegzi Sándor azt is elmondta, az E-Star helyi hőszolgáltató valójában azért bontotta fel az önkormányzattal megkötött szerződését, mivel kevés fogyasztó maradt a távfűtési hálózatban. A tanácsadó szerint ugyanis egy héttel a melegvízcsapok elzárása után csupán 3500 fogyasztó tartozott a fűtésrendszerhez. Csegzi kihangsúlyozta, nem a tartozások miatt lépett vissza az E-Star, hanem az ügyfelek számának a csökkenése késztette erre a döntésre. A helyzet viszont jogi úton tisztázódni fog – magyarázta a tanácsadó.
A fenti információt Claudiu Maior, volt alpolgármesteris megerősítette. Az önkormányzatnak nem volt tartozása az E-Starral szemben, csupán a közintézmények fogyasztásáért kiállított számlákat nem törlesztette, azt is az okból, mivel az E-Star nem állta a szavát. A hőszolgáltatónak ugyanis 90 napig kötelessége lett volna melegvizet biztosítani a lakosságnak, minekutána a közreműködési szerződést felbontotta az önkormányzattal. Ez azonban nem történt meg, mivel idő közben az E-On gázszolgáltató is elzárta a csapokat a kazánházakban, az E-Star által felhalmozott adosságok miatt – részletezte Maior. Hozzátette, jelen pillanatban egyetlen kazánház végzi a dolgát, a működőképes 15 közül.


