Érdekes hirdetések lepték el az internetet a minap. Egyre többen adják el veséjüket, a szegénység fellendíti a szervkereskedelmet.
„Eladom a vesém, 40.000 euró, A2 vércsoport, nem dohányzom, komoly, Arad, telefon…” – így hangzik az egyik hirdető kínálata. Egy másik hirdető jóval olcsóbban kínálja veséjét: „Eladó egy egészséges vese. 24 éves vagyok, eddig nem volt orvosi műtétem. Tanulmányaimat akarom finanszírozni. Komoly jelentkezőket várok. Arad. Ár: 20.000 euró…” – adja hírül az aradon.ro.
Nemcsak az eladók száma nő, de a vásárlók is megjelentek már az aradi internetes piacon. Az internetes hirdetésekre minden bizonnyal vannak akik ráharapnak, figyelembe véve, hogy a kórházi várólistára igen nehéz felkerülni, de ha fel is kerül az ember éveket várhat egy új vesére. Általában családtagok lehetnek donorok.
Romániában törvény bünteti a szervkereskedelmet.


