Becslés: a magyarok 17,4%-a szavazott 14 óráig

Az RMDSZ becslése szerint 14 óráig a magyarok részvétele jelentősen elmarad az országos részvételtől.

A becslés alapjául az szolgál, hogy Erdélyben mérte a BEC a legalacsonyabb választási részvételt, 16,8%-ot 14 óráig, szemben Moldova 21,3 és Munténia 23,8%-os részvételi arányával. Bukarestben 20,5%-os volt a részvétel, míg az országos átlag 20,56%.

Abból kiindulva, hogy Erdélyben a magyarok a románokkal azonos arányban éltek szavazati jogukkal, az RDMSZ szakértői arra a következtetésre jutottak, hogy a magyar részvétel abszolút mértékben 3,1%-kal marad el az országostól, ami azt jelenti, hogy a 20,5%-os átlaghoz viszonyítva a 17,4%-os magyar átlagot a magyarok 15,1%-kal kisebb arányban vettek részt 10 óráig a szavazáson, mint az országos átlag.

Forrás: Transindex.ro

Share this post

PinIt
scroll to top