Miután a hőszolgáltató vállalat decemberben fizetésképtelenné vált, jelenleg egy új cég vette kezelésbe és vállalta az Energomur adminisztrálását.
Az újonnan kijelölt adminisztrátor első dolga a hőszolgáltató gazdasági helyzetének a felmérése lesz, előtte azonban tárgyalásokat folytat az önkormányzattal az Energomur bizonyos ügyeinek az átvételéért, illetve tisztázásáért.
Várhatóan jövő héten kerül sor az Energomur könyvelőségi osztályának ellenőrzésére és a pénzügyi helyzetének felmérésére. Ekkor derül majd ki az is, pontosan kiknek és mekkora összeggel tartozik a hőszolgáltató vállalat.
Ami az alkalmazottakat illeti, az önkormányzat ajánlata továbbra is érvényes: kiadják a végkielégítő béreket, de csak három hónapra. Amennyiben a dolgozók még mindig nem fogadják ezt el, akkor továbbra is várniuk kell mindaddig, míg befejeződnek az intézkedések a munkaszerződésben megfogalmazott fizetési kritériumok teljesítésére.


