Olyan Erdélyt kell építenünk, amely a nyugalomról és a kényelemről szól, nem a nélkülözésről, az egyik napról a másikra való küzdelemről!’ – fogalmazott az RMDSZ Maros megyei képviselőjelöltje, Csép Éva Andrea a közszolgálati rádió választási műsorában.

Fotó: Csép Éva Andrea/Facebook
„Nem vagyunk egyformák, de összetartozunk. A románok nem fognak minket képviselni. És nem fogják Erdélyt képviselni azok, akiknek csak Bukarest a fontos. A magyaroknak magyar képviseletre van szükségük” – idézi a jelöltet az RMDSZ közleménye.
Csép Éva Andrea elmondta: Erdélynek akkor van jövője, ha az erdélyi magyar fiatalok látnak benne jövőt, és olyan hellyé kell tenni Erdélyt, ahonnan a fiatalok nem elvándorolnak, hanem ahová visszatérnek, ahol szívesen alapítanak családot, és könnyen találnak munkát tanulmányaik befejezése után.
A képviselőjelölt rámutatott arra is: az RMDSZ által alkotott törvényeknek köszönhetően ma a frissen végzettek hat hónapos szakirányú szakmai gyakorlatnak minősülő periódust tölthetnek el első munkahelyükön, munkáltatójuk pedig ezért állami támogatást kap cserébe.
„Tovább kell dolgoznunk, és további adókedvezményeket kell biztosítanunk a családoknak. Ahogyan a víz áfáját sikerült 9 százalékra csökkenteni, a többi rezsiköltség áfájára is ki kell terjesztenünk ezt” – mutatott rá Csép Éva Andrea képviselőjelölt.
Forrás: Agerpres


