Április 7-től összesen 90 városban és összesen mintegy 1000 településen teszi elérhetővé hipernet 4G mobilinternet-hálózatát Romániában az Orange. Ez a telefontársaság szerint 45 százalékos lefedettséget jelent. Az Orange 2012 szeptemberében kezdte kiépíteni a 4G-hálózatát Romániában.
Ugyanakkor szintén április 7-től kísérleti jelleggel bevezetik a 4G+ hálózatot is hat településen. Ez 300 Mbps-os adatátviteli sebességet tesz lehetővé,és egyelőre Bukarestben, Brassóban, Kolozsváron, Temesváron és Galacon teszik elérhetővé. Az új szolgáltatást eddig csak kilenc európai országban vezették be.


