Javában zajlik a Bözödi-tó leengedése, hogy megjavítsák azt a sérült hidat, amely a mesterséges tóban álló irányítótornyot kötötte össze a gáttal.
Hamarosan újra teljesen látható lesz az egykori település víz alatti része. A vizet azért eresztik le, hogy meg tudják javítani azt a sérült hidat. A mesterséges tavat a munka elvégzése után, ősszel újra feltöltik.
Szilveszter Zoltán küldött pár értékes fotót a tó jelenlegi állapotáról:










Fotó: Szilveszter Zoltán


