Két magyar sportoló is bekerült a legjobb 10 olimpikon közé

A Maracana Stadionban megrendezett vasárnapi záróünnepséggel véget ért a XXXI. nyári olimpia Rio de Janeiróban. Az idei játékok legjobb tíz versenyzője közé két magyar sportoló is bekerült.

Fotó: Hosszú Katinka/Facebook

Hosszú Katinka úszó – aki három arany- és egy ezüstérmet szerzett -, valamint Kozák Danuta ötszörös olimpiai bajnok kajakozó is szerepel az idei riói olimpiai játékok tíz legeredményesebb sportolója között. Hosszú Katinka megelőzi a listán a kilencszeres olimpiai bajnok jamaicai sprintert, Usain Boltot, aki Rióban Kozák Danutához hasonlóan három versenyszámban győzött.

Az összeállítás szerint a ranglista első és második helyén a két amerikai úszó Michael Phelps és Katie Ledecky áll, míg a harmadik helyen a szintén amerikai színekben versenyző tornász, Simone Biles szerepel.

Az 2016-os nyári olimpia összesített éremtáblázatán Magyarország nyolc arannyal, három ezüsttel és négy bronzzal a 12.-en, Románia pedig egy arany, egy ezüst és 3 bronzéremmel a 47. helyen végzett.