Akár 15 lej is lehet egy élelmiszerjegy értéke

Elfogadta kedden a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a munkáltatók számára, hogy 15 lejig emelhessék az alkalmazottaknak szánt élelmiszer-utalványok értékét.

elelmiszerjegy

A tervezet eredetileg 13 lejes felső határt szabott az élelmiszerjegyek értéke tekintetében, a szakbizottságban azonban ezt 15 lejre módosították, és végül ez a változat került a plénum elé, amely megszavazta azt – ismertette a munkaügyi szakbizottság elnöke, Adrian Solomon.

Hozzátette, a tervezet értelmében a munkáltatónak jogában áll eldönteni, hogy a továbbiakban is a jelenlegi értékű (azaz alig több mint 9 lejes) utalványokat adja alkalmazottjainak, vagy emeli ezek értékét 11, 13, vagy legtöbb 15 lejig.

A törvénytervezetről döntő fórumként szavazott a képviselőház, 250 támogató voksot kapott a kezdeményezés, ketten tartózkodtak.

Forrás: AGERPRES

Share this post

PinIt
scroll to top