7.000 marosvásárhelyi család maradt meleg víz nélkül

Több mint 7.000 marosvásárhelyi család maradt meleg víz nélkül Marosvásárhelyen, azután, hogy az E-Star Mures Energy vállalat előre be nem jelentett időre megszünteti a szolgáltatást.

Az E-Star többségi tulajdonában lévő E-Star Mures Energy S.A. azért döntött így, mert a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal nem tudta tényekkel alátámasztani a szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítését, és a helyzet rendezésére összehívott egyeztetés sem járt sikerrel, így múlt csütörtökön bejelentette felmondja a szerződést az önkormányzattal, ma pedig az E-On gázszolgáltató munkatársai lezárták a E-Star által működtetett kazánházat.

„Az idei év folyamán társaságunk nehézségekbe ütközött a felhalmozott adósság törlesztését illetően, hiszen 2012-ben a marosvásárhelyi önkormányzat nem teljesítette a koncessziós szerződésben vállalt kötelezettségeit: nem fizette ki a hőenergia-támogatást, valamint az önkormányzati épületek teljes fogyasztásának ellenértékét. A polgármesteri hivatal összesen 3 490 985,86 lejjel, a lakosság pedig 1 671 083,67 lejjel tartozik a távhőszolgáltatónak, míg az E-star 3 927 982,81 lejt kell hogy törlesszen a gázszolgáltató felé” – olvasható az E-Star szerdai közleményében.

A marosvásárhelyi projekten az elmúlt két évben az E-star csoport évi 1 millió eurót meghaladó veszteséget szenvedett el üzemi szinten, valamint a koncesszióért 2 millió euró díjat fizetett.

Az E-Star Mures Energy több mint 7.000 családnak és 32 intézménynek szolgáltatott nap mint nap meleg vizet.

Share this post

PinIt
scroll to top