A Maros partjára költöztetik a Vásárhelyi Forgatagot

Marosvásárhely főteréről a Maros folyó partjára költöztetik az idén első alkalommal megrendezésre kerülő Vásárhelyi Forgatagot – írja avasarhely.ro. A portál szerint a szervezők mai rendkívüli sajtótájékoztatójukon azzal indokolták a költöztetést, hogy az önkormányzat nem hagyta jóvá a főtéri helyszínre vonatkozó kérésüket, az idő szorítása miatt pedig más helyszín mellett döntöttek. 

vasarhelyi-forgatagA marosvásárhelyi polgármesteri hivatal elhalasztotta a döntést a városközpont több napos lezárásának engedélyezéséről, ezért határoztak úgy a szervezők, hogy a Vásárhelyi Forgatag főtéri rendezvényeit a Maros partra költöztetik – számolt be az Erdély FM rádió. Így a kézműves és helyi termékek vására, a kézműves tevékenységek és az esti koncertek is a Maros parton lesznek megrendezve, erre már engedélyt kaptak a szervezők a marosszentgyörgyi polgármesteri hivataltól. A fesztivál többi helyszíne nem változik, viszont az új körülményekre való tekintettel csak háromnapos lesz. Bár korábban lehetőségként felmerült, hogy az önkormányzat is beszáll a szervezésbe, az együttműködésről mégsem sikerült megállapodni. Egyébként a rendőrség sem támogatta a főtéri helyszínt, mivel szerintük nem lehet a központban három napra teljesen lezárni az egyik irányba a közlekedést.

A Vásárhelyi Forgatagot idén először szervezik meg augusztus végén. A programok között szerepelnek színházi előadások, koncertek, tematikus város séták, kiállítások, sport és családi rendezvények, illetve sor kerül az első marosvásárhelyiek világtalálkozójára is.

Forrás: Transindex.ro/Vásárhely.ro/Erdély FM

Share this post

PinIt
scroll to top