Jakab István, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) marosvásárhelyi szervezetének elnöke úgy nyilatkozott, a párt képviselői tiltakozóakciót szerveznek 2013. július 3-án, amennyiben nem módosítják a Megyei Tanács határozatát, amelyben a Kultúrpalota és Közigazgatási Palota nagytermeinek a átnevezési folyamatáról döntöttek.
Az EMNP vezetője szerint, a két terem nevét nem kellene megváltoztatni – vagyis a Kultúrpalota Nagytermének és a Városháza Nagytermének továbbra is e megnevezés alatt kell szerepelnie, egyébként etnikumok közötti konfliktusok gerjedhetnek.
„Benyújtottuk a Megyei Tanácshoz arra vonatkozó kérelmünket, hogy érvénytelenítsék a szóban forgó határozatot, és hagyják meg az elnevezéseket azoknak, amelyekhez évek óta hozzászoktunk, ugyanis etnikumok közötti konfliktusok keletkezhetnek, amelyek nem tesznek jót sem a lakosságnak, sem pedig a helyi politikai szervezeteknek.” – fogalmazott Jakab István.
A Megyei Tanács egyelőre csak tárgyal a lehetséges névváltozatokról. Eddig Bernády György és Emil Dandea nevét említették a Közigazgatási Palota nagytermének az átnevezésére, valamint George Enescuét és Bartók Béláét a Kultúrpalota nagytermének az átkeresztelésére.
Ciprian Dobre, a Megyei Tanács elnöke a sajtónak azt nyilatkozta, még nem tett egyetlen javaslatot sem a két terem névmódosítása érdekében, viszont az említett neveket találónak és reprezentatívnak véli. Az EMNP képviselőinek a megnyilvánulását pedig „szélsőségesen súlyosnak” és „demokrácia elleni támadásnak” minősítette.
Forrás: muresnews.ro