A „székely zászlós háború” kellős közepén Bíró Zsolt, a Magyar Polgári Párt (MPP) elnöke arra buzdítja a magyar lakosságot, tűzze ki a székely zászlót. Mi több, megígérte, akik erre vállalkoznának, zászlót is kapnak.
Ugyanakkor az MPP vezetője köszönetet mondott Németh Zsoltnak, magyar külügyminiszternek és Füzes Oszkárnak, Magyarország bukaresti nagykövetének a szolidaritásért, amelyet a romániai magyarokkal szemben tanúsított.
Bíró hozzátette, a székely zászló kitűzése nem törvénybeütköző, tehát „ami nem tilos, az megengedett” – fogalmazott az MPP elnöke.


