Vasárnap 11 óráig a szavazásra jogosultak 8,62 %-a adta le voksát a parlamenti választásokon a Központi Választási Iroda (BEC) adatai szerint.
A fővárosban élők 8,26%-a szavazott. Hargita megyében a szavazati joggal rendelkező lakosság 9,16%-a, Kovászna megyében 7,17%, Maros megyében 7,44%, Bihar megyében 7,53%, Szatmár megyében 6,89 %, Kolozs megyében 6,74%, Szilágy megyében 7,35% járult eddig az urnákhoz – derül ki a BEC hivatalos honlapján közzétett adatokból.
A legmagasabb részvételt Teleorman megyében regisztrálták (a szavazásra jogosultak 12,73%-a voksolt már), majd Olt (12,21%), Dolj (11,14%), Dâmboviţa (11,05%) megye következik a sorban.
A legkevesebben Beszterce-Naszód (5,68%) , Máramaros (5,78%), Szeben (6,31%), Temes (6,49%) és Kolozs megyében (6,74%) éltek szavazati jogukkal 11 óráig.
A 11 óráig szavazati jogával élő román állampolgárok közül 57,47% városon, 42,53% vidéken adta le voksát.
Forrás: AGERPRES


