A tegnapi közönségtalálkozóra a két idéni megasztáros – Tolvai Renáta és Kökény Attila – nem jutott el. Rúzsa Magdi viszont ott volt, aki amellett, hogy megosztott velünk egy-két titkot, meglepetéseket is okozott.
Hivatalos keretek között indult a találkozó: Magdi helyet foglalt a megasztárosok számára előkészített kanapén, és mikrofont ragadott. A színpad körül a rajongók türelemmel várták az alkalmat, amikor autogrammot kérhetnek kedvencüktől.
A beszélgetés azonban másodpercek alatt hangulatot váltott: Magdi ugyanis felpattant a kanapéról, leült a színpad szélére, és szemtől szembe az újságírókkal válaszolt a kérdéseinkre. Sokat és sokfélét kérdeztünk tőle. A válaszokat pedig természetesen megosztjuk Önökkel is.
Első látásra is nyilvánvaló, hogy 2008 óta, amikor Magdi utoljára nálunk járt, számos változás történt vele kapcsolatban: azóta új dalai születtek, új stílusban is kipróbálta magát, na meg a vadóc kis rockerlányból díva lett – akár így is fogalmazhatnánk, de Magdi egykettőre elhessegette ezt a jelzőt, és csupán annyit mondott, inkább nőiesebb külsőre váltott, amelyben szintén otthon érzi magát.
A Gabriel című dal sokakban merített kételyeket Magdi stílusával kapcsolatban, ezért arról kérdeztük, melyik zene-műfajt érzi igazán a magáénak. Határozott választ kaptunk: egyértelműen a rockot. Ezt szereti és ezt is képviseli. Kivételnek tekinthető a Gabriel, amelyről le is akarták beszélni a kollegái, de Magdi úgy érezte, neki ezt meg kell csinálni. „Egy belső erő” késztette arra, hogy ez a dal megszülessen, és általa egy új oldalát is megmutathassa rajongóinak. Hozzátette, a rock az ő műfaja, ugyanakkor egy másik énnel is rendelkezik, amelyet enged közben kibontakozni. Ezt bizonyítja az előbb említett dal, valamint az új projektje is, amely színpadias jellegű lesz – árulta el Magdi.
Ezeket olvastad már?
Arra a kérdésünkre, hogy kivel dolgozik együtt, azt válaszolta, nem ért egyet azzal, hogy csak egy valakivel dolgozzon. Ezért sok zeneszerzővel és szövegíróval működik közre, és szereti ugyanakkor a szakemberek – mint például Presser Gábor vagy Geszti Péter – véleményét is kikérni. Több dalszerzőtől is kap szerzeményeket, amelyekből kiválogatja számára a legjobbakat. Ezek végül felkerülnek az albumára.
Magdi is ír szövegeket, viszont nem erőlteti a dolgot. De ha ötlete támad, papírra veti. A dallamokat általában eldúdolja egy olyan személynek, aki hangszeren el tudja játszani, mivel nem zenél. És így születik meg egy saját szerzemény.
Rátérve a Megasztár tehetségkutatóra, amelynek harmadik nyertese Rúzsa Magdi, azt kérdeztük tőle, mi a vélménye a legfrissebb Megasztárról. Természetesen nem árulta el, mint ahogy azt sem, ő kinek adta volna az első díjat. Úgy véli, nem neki jár az a szerep, hogy véleményt vagy kritikát mondjon erről a versenyről, szerinte inkább nézők tegyék ezt meg. Ugyanakkor sikerült egy annyit megtudni tőle, hogy Magdi a saját szériáját, azaz a harmadik Megasztárt tartja a legerősebbnek, ugyanis az azt követőkben már nem voltak annyira erős karakterek, mint a harmadikban – véleménye szerint.
Azt is megkérdeztük Magditól, hogy mit gondol, mi a cél egy ilyen tehetségkutatóval? Megnyerni azt, vagyis Megasztár lenni, vagy inkább fennmaradni? Magdi pedig csupán ennyit nyilatkozott: a műsor ad egy olyan médialöketet, amelyet önerőből nem lehet megszerezni. És feljuttat egy olyan helyre, amelyről tudni kell zuhanni.
Ezt kifejtve, Magdi véleménye az, hogy tudni kell kezelni azt a helyzetet, amelybe a műsor belecsöppent. Ehhez szükséges egy adag szerencse, de tudni kell gondolkodni is. Ugyanakkor találni kell olyan embereket, akik nem kihasználni akarják a hírnevet és a sikert, hanem akik támogatnak és becsületesek. Magdi kihangsúlyozta, fontos, hogy ne érdekkapcsolat alakuljon ki a karrier során az együtt dolgozók között, mert így nem lehet hosszútávon fennmaradni. És igen, ő ezt tervezi. Legalább még 30 évig énekelni!
Arra kérdésünkre, hogy sztárnak tartja-e magát, Magdi határozottan nemet válaszolt. Ő inkább úgy nevezné, közismertnek. A sztár fogalma nála ugyanis a bulvár kategóriáját hozza be, amelyet nem igazán kedvel. Elmondta, szerepel a bulvársajtóban, de alkalmanként. És csakis olyan esetekben, amelyek elég fontosak ahhoz, hogy ezt megtegye – például karitatív akciók során. Ugyanakkor nem tart arra igényt, hogy folyton a címlapokon legyen, a közönség pedig csámcsogjon az élete minden apró részletén.
Amit talán még nem tudtunk Magdiról, hogy:
– az Unique, Tankcsapda és Quimby együttesek zenéiből táplálkozik,
– a jazz az a zenei stílus, amelyben egyáltalán nem tudja elképzelni magát,
– nem Ákos zenekarával lépett fel Marosvásárhelyen, hanem a sajátjával, Ákossal pedig csupán egyszer énekeltek együtt,
– ebben a felállásban csupán Marosvásárhelyen láthatta a Megasztárosokat a közönség, mivelhogy Magdi még sosem koncertezett együtt Tolvai Renátával, sem Kökény Attilával, aki egyébként „régi motoros” a szakmában, Magdi szavaival élve,
– kedvenc dala – jelenleg – a Don Quijote ébredése a Quimby-től, a saját dalai közül pedig a Nem maradunk, az Aprócska blues vagy a Gabriel. De tulajdonképpen rengeteg zene van, amelyet jónak tart, és amelyet kedvenceként fel tudna sorolni,
– a legnagyobb tömeg, amely előtt fellépett, egy budapesti koncerten volt, 250 ezres közönséggel, viszont ha más szemszögből nézzük, az Euróvíziós Dalfesztivál,
– a kedvenc rádiója Magyarországon továbbra is titok marad,
– szokott újságot olvasni.