Elfogadta csütörtökön Lokodi Edit Emőke lemondását a Maros Megyei Tanács. A megyei önkormányzat volt alelnöke február elején jelentette be lemondását alelnöki tisztségéről és tanácsosi mandátumáról is, személyes okokra hivatkozva. Lokodi Edit Emőke a ma megtartott tanácsülésen búcsúzott.
Új alelnököt még nem választottak, erre a március 6-ra összehívott rendkívüli ülésen kerül majd sor. A Maros megyei tanács RMDSZ-frakciója Kelemen Mártont, a frakció vezetőjét jelöli az alelnöki tisztségre.
Lokodi Edit Emőke nyolc évig vezette a Maros megyei önkormányzatot, 2004. és 2012. között, 2012. júniusától pedig a testület egyik alelnöki tisztségét töltötte be.
Forrás: ErdélyFM, Székelyhon.ro



