Maros, Szeben és Brassó megyében tartanak házkutatást luxusautók ellopásával gyanúsított személyeknél. A törvény emberei egyidőben 8 vizsgálatot indítottak olyan feltételezett rablók ellen, akik külföldről csempésztek át személygépkocsikat Romániába.
A hatóságiak lebuktatnák a tolvajokat és azok segítőit, közreműködőit is.
A nyomozást a Maros és Szeben megyei Rendőr-felügyelőség kriminalisztika osztályának szakértői végzik, a csendőrség katonáival közösen. Andreea Pop, a Maros Megyei Rendőr-felügyelőség szóvivője szerint, az akció a Marosvásárhelyi Főügyészség felügyelete és irányítása alatt áll.
A személyek, akiknél most házkutatást tartanak, körülbelül egy hónapja keltették fel a rendőrség figyelmét. Azzal gyanúsítják őket, hogy külföldről becsempészett autókkal kereskednek az országban.
Máig a hatóságiak egyetlen iratok nélküli járműre bukkantak, amelynek ellenértéke közel 40 ezer euró.