Vasárnap 14 óráig a szavazati joggal rendelkező állampolgárok 20,23 %-a adta le voksát a parlamenti választásokon a Központi Választási Iroda (BEC) adatai szerint.
A fővárosban élők 21,06%-a szavazott.
Hargita megyében a szavazati joggal rendelkező lakosság 22,01%-a, Kovászna megyében 18,12%, Maros megyében 18,47%, Bihar megyében 20,22%, Szatmár megyében 16,55 %, Kolozs megyében 18,68%, Szilágy megyében 19,85% járult az urnákhoz 14 óráig – derül ki a BEC hivatalos honlapján közzétett adatokból.
A legmagasabb részvételt Teleorman megyében regisztrálták (a szavazásra jogosultak 24,65%-a voksolt már), majd Olt (24,50%), Dolj (22.81 %), Botoşani (22,75%), Constanţa (22,59 %), Dâmboviţa (22,45 %) megye következik a sorban.
A legkevesebben Máramaros (15.15%), Temes (16,16%), és Szatmár megyében (16,55%) éltek szavazati jogukkal 14 óráig.
A 2012-es parlamenti választásokon 14 órakor 20,56%-os volt a részvételi arány. A fővárosban 2012-ben 14 óráig a szavazati joggal rendelkező állampolgárok 20,48%-a járult az urnákhoz.
Forrás: AGERPRES


