Nem derült még ki, kik szaggatták le az RMDSZ bannereit Maros megyében, bár az RMDSZ már egy hete feljelentést tett a tettesek kilétének felderítése érdekében a Maros megyei rendőrfelügyelőségen.
Borbély László, az RMDSZ politikai alelnöke, Maros megyei képviselőjelölt már a múlt héten bejelentette, hogy az 5-ös számú választókörzetben, ahol képviselőjelölt, több mint 20 bannert szaggattak le. A jelölt alapos gyanúja egy politikai párt felé irányul:
„Az éj leple alatt, autókhoz rögzített horgokkal szaggatták le a 4×1 méteres szalaghirdetéseinket, olyan településeken, ahol 80-90 százalékban magyarok élnek. Kinek lehet érdeke Jedden, Sáromberkén, Ernyében, Gyulakután, Kelementelkén, Havadtőn, Deményházán, Nyárádköszvényesen, Nyárádremetén és Nyárádszeredában az RMDSZ-es jelöltek szalagbannerjeinek a szaggatása, ha nem egy másik magyar pártnak?” – tette fel a kérdést Borbély László képviselőjelölt, majd hozzátette: „Építeni kell, nem rombolni! – az RMDSZ ezen elv alapján működik. Egyesek csak rombolni tudnak, és azt hiszik, a Szövetség azzal foglalkozik, hogy embereket mozgósít annak érdekében, hogy leszedessék az ellenpártok Marosvásárhely üzleteiben kihelyezett plakátjait. Az RMDSZ nem így működik. Mi 23 éve a magyarságért dolgozunk, a jövőt építjük.”
A politikai alelnök elítélte a szalaghirdetések szétszaggatását és kijelentette, az ilyen módszerek alkalmazása választási kampányban az elkövetőket, illetve a mögöttük álló szervezeteket minősíti:
„Ezek a pártok egyértelműen nem a magyar közösséget építik, hanem azok érdekeit szolgálják, akik a divide et impera módszer segítségével arra törekszenek, hogy a magyar közösséget gyengítsék, megfosszák a parlamenti képviselet lehetőségétől. Azt akarják, hogy a magyar közösség ne tudjon a romániai döntéshozatalban mérvadóan részt venni és ez által a magyarságot érintő döntéseket előnyösen befolyásolni” – mondta a képviselőjelölt.
„A romániai magyarság tudja, hogy mi a dolga. Ez megerősít minket abban, hogy ott leszünk a parlamentben, és az ilyen típusú akciók még inkább az összefogásra ösztönözik a magyarságot” – tette hozzá Borbély László.



