Módosították a helyszínt, a VIRÁGÓRÁNÁL lesz a megemlékezés

25 évvel ezelőtt 1990. február 10-én Sütő András felhívására körülbelül 100.000 magyar némán, táblák és transzparensek nélkül, kezükben gyertyával és könyvvel demonstrált Marosvásárhely központjában.

gyertyas-tuntetes

Az akkori cél az anyanyelvi oktatás megteremtése ma is aktuális.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Maros megyei szervezete 2015. február 10-én 18-19 óra között a  főtéri VIRÁGÓRÁHOZ várja mindazokat, akik emlékezni szeretnének. A helyszín módosítására azért volt szükség, mert a Színházteret nem engedélyezték.

Kérjük a résztvevőket, hozzanak magukkal egy könyvet és egy gyertyát.

Tudatjuk, hogy a rendezvény méltóságteljes csendben, felszólalások és zászlók nélkül zajlik.

Share this post

PinIt
scroll to top