25 évvel ezelőtt 1990. február 10-én Sütő András felhívására körülbelül 100.000 magyar némán, táblák és transzparensek nélkül, kezükben gyertyával és könyvvel demonstrált Marosvásárhely központjában.

Az akkori cél az anyanyelvi oktatás megteremtése ma is aktuális.
Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Maros megyei szervezete 2015. február 10-én 18-19 óra között a főtéri VIRÁGÓRÁHOZ várja mindazokat, akik emlékezni szeretnének. A helyszín módosítására azért volt szükség, mert a Színházteret nem engedélyezték.
Kérjük a résztvevőket, hozzanak magukkal egy könyvet és egy gyertyát.
Tudatjuk, hogy a rendezvény méltóságteljes csendben, felszólalások és zászlók nélkül zajlik.


