Művészek találkozása a Mezőségen

Augusztus végén három képzőművészeti tábor várja a művészeket a Mezőség három szomszédos falujában, akiknek a tevékenységét a Maros Mezőségi Művésztelep hangolja össze.

Mezőbergenyei Képzőművészeti Alkotótábor

Augusztus 17 és 24 között zajlik a X. Mezőbergenyei Képzőművészeti Alkotótábor (szervezői a Kincsásó Egyesület, Erdélyi Magyarok Közhasznú Alapítvány és a helyi református egyházközség), augusztus 24 és szeptember 1 között a VI. Mezőbándi Egerházi Képíró János Alkotótábor (Lukácsi Szilamér és a helyi református egyházközség szervezésében), valamint augusztus 23 és szeptember 1 között a XII. Mezőmadarasi Képzőművészeti Alkotótábor (Maros Mezőségi Művésztelep és a Pro Ruris Egyesület).

Gazdag program várja a határon innen és túlról a több, mint 40 képzőművészt, és az itt készült munkákból kiállítás nyílik mindegyik településen, majd utólag egy válogatott anyaggal bemutatkozunk Marosvásárhelyen és több más erdélyi településen is. Táborainkban szívesen látjuk az érdeklődőket, a sajtó képviselőit.

További információk a czirjéklajos@gmail.com e-mail címen kaphatók.

RSS Feed Beágyazás

Legfrissebb hírek

    Share this post

    PinIt
    scroll to top