Rezidensvizsga: a végzős hallgatók panaszkodnak a tananyagra

A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem rezidensvizsga előtt álló hallgatói azt állítják, ők a szenvedő generáció, mivelhogy a könyv, amelyből fel kellene készülniük a november 25-én tartandó vizsgára, alkalmatlan.

A francia nyelvről lefordított anyag egy éve létezik a hazai piacon, és számtalan hibát tartalmaz – vélik az orvostanhallgatók, akik szerint a könyv tartalma is különbözik attól az anyagtól, amelyet az egyetemi évek alatt sajátítottak el.

A végzős egyetemisták már jelentették a problémát úgy a bukaresti illetékeseknek, mint a MOGYE vezetőségének.

Andreea Croitoru, a MOGYE végzős hallgatója úgy nyilatkozott, az egyetem hatodéves hallgatói szóba hozták a könyvhöz fűződő problémákat a még idén júniusban dr. Raed Arafattal, az Egészségügyi Minisztérium államtitkárával tartott beszélgetés során, de a rezidensvizsga szervezői semmilyen hivatalos dokumentumot nem bocsátottak ki azóta, amely által megoldanák a helyzetet.

Mihai Negrea, a MOGYE másik végzőse azt tartja, a rezidensvizsgának semmi értelme nincs, ami az orvosi szakmát illeti. Mi több, nem is arról szól, amiről tanultak az egyetemi évek alatt. „Gyakorlatilag tanulunk valami újat, ezzel az erővel akár ki se jártuk volna az egyetemet, csak vizsgáztunk volna le az adott könyvből, kábé ugyanott lennénk.” – vélekedett Negrea.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Dr. Leonard Azamfirei, a MOGYE rektora beismerte, a rezidensvizsga tananyaga valóban nem fedi teljes mértékben a romániai egészségügyi rendszerből adódó valóságot, de biztosított afelől, hogy a novemberben sorra kerülő vizsgán a rácsteszt kérdései világosak lesznek, és nem fogják összezavarni a leendő orvosokat. Azamfirei ugyanakkor megcáfolta az orvostanhallgatók azon állítását, hogy a lefordított könyv hibákat tartalmazna.

    A rektor hozzátette, az orvosi egyetemek rektorainak ülésén meghoztak egy döntést arra nézve, hogy egy új könyvet dolgoznak ki a rezidensvizsgára, amelyet az egységes szakirodalmi forrásokra alapoznak. Viszont ennek megírása nem történik egyik napról a másikra – szögezte le Azamfirei.

    Share this post

    PinIt
    scroll to top