Sárga hőségriadó Maros megyében

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hőségriadót bocsátott ki az ország valamennyi megyéjére. Ennek értelmében, a déli és nyugati országrészben narancssárga, míg a közép- és keleti régiókban – közöttük Maros megyében is – sárga kód lép érvénybe.

A meteorológusok szerint, augusztus 23–26. között rendkívül meleg idő várható, a csúcshőmérsékletek elérhetik akár a 40–42 Celsius fokot is, főként a Nyugati Alföldön, a Román Alföldön és a Duna-völgyi területeken. Átlagban, 35–38 fokra számíthatunk a mezőségen és a dombvidékeken.

Foto: meteoromania.ro

Share this post

PinIt
scroll to top