Egyetlen hét leforgása alatt, több ezer pénzbírságot róttak ki országszerte a taxik, teherszállító- és tömegközlekedési eszközök vezetőire a forgalmi rendőrök. Ugyanakkor jogosítvány- és bejegyzési okirat-felfüggesztésre is sor került.
Az ellenőrzéseket a Forgalmi Rendőrség, a Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal, valamint a Közszállítást Ellenőrző Felügyelőség szakemberei hajtották végre a megyék útjain.
A hatóságiak legszigorúbban a taxikat, az autóbuszokat és mikrobuszokat, illetve a teherautókat vették szemügyre.
Az ellenőrzések célja elsősorban a tömegközlekedés és teherszállítás törvényességének a felülvizsgálata volt, ugyanakkor fontos szempont volt a közlekedési szabályok betartása, és a balesetek veszélyének a csökkentése – nyilatkozta Marius Stupar, a Kolozs Megyei Autópálya-hivatal vezetője.
Foto: citynews.ro


