Mínusz 17 fokot mértek hétfő reggel a bodzafordulói meteorológiai állomáson. Ez volt az idei tél eddigi legalacsonyabb hőmérséklete, derül ki a Kovászna megyei meteorológusok adataiból.

A leghidegebb 7,30 órakor volt, 8,30-kor mínusz 14 Celsius-fokot mértek.
A következő éjszaka szintén ennyire fagyos lesz, ezt követően enyhül az időjárás. A Kovászna megyei szakemberek szerint a fagyos időjárás hamarabb kezdődött, mint az előző években.
Az elmúlt fél évszázad legalacsonyabb hőmérsékletét 2005. február 8-án mérték Kovászna megyében, akkor 35,8 Celsius-fok volt Bodzafordulón, ilyen alacsony hőmérsékleti értékre 1939 óta nem volt példa.
Forrás: AGERPRES


